Akustická kytara pro začátečníky

Základní kurz je určen pro žáky již od 8 let. Naučíme se správně kytaru držet, naladit ji, znát jednotlivé struny a hrát základní akordy. Postupně zvládneme nejběžnější rytmy a budeme se učit zpívat jednoduché písničky s vlastním kytarovým doprovodem. Až nám základní hraní půjde, dáme se do vybrnkávání.

Akustická kytara pro pokročilé

Zdokonalíme hru barré akordů a na vybraných písničkách budeme procvičovat různé druhy prstového vybrnkávání a doprovodné hry trsátkem. Naučíme se hrát schéma často používané v populární a rockové hudbě - tzv. bluesovou dvanáctku. Na bluesovém základu si vyzkoušíme jednoduchou sólovou hru trsátkem. Dále se budeme věnovat rozboru a nácviku písní podle vašeho zájmu a základům kytarové improvizace.Elektrická kytara

Pokud už akustickou kytaru ovládáte a chcete se připravit na hraní v rockové, či jiné "elektrifikované" kapele, budete muset zvládnout hru na kytaru elekrofonickou - zkráceně elektriku. Hra na ni má svoje odlišnosti od akustického hraní. Bude potřeba také poněkud více vybavení pro ten správný zvuk. Tento kurz bude v případě vašeho zájmu probíhat buď formou individuálních lekcí, nebo pokud máte vhodné spoluhráče, konzultacemi a hraním přímo v kapele. Konkrétní podrobnosti k otevření kurzu budou určeny až podle možností žáků i lektora a podle podmínek v konkrétní učebně.